Anadolu Yakası İftar Mekanları

İftar yemekleri Ramazan’ın olmazsa olmazı, bizler de Ramazan ile birlikte iftar yapacak mekanları aramaya başladık.. Sizler için 2018 Ramazan menülerini ve fiyatlarını toparlamaya çalıştık.. Hayırlı Ramazanlar diliyoruz herkese..

Borsa Restaurant

Adile Sultan Sarayında yer alan Borsa Restaurant iftar menüsü ana yemeklerinde kuzu tandır, döner ve köfte gibi alternatifler mevcut.

Fiyat: Kişi başı 195 tl

Çanak

Kozyatağı ve Acıbadem’de bulunan Çanak Kebap özellikle Antep yemekleri konusunda çok başarılı.. İftar menüsünde ise;

Çorba, iftarlık, ara sıcak(hellim peyniri, börek, içli köfte, keşkek), salata(ezme, salata, zeytinyağlı), kebap çeşitleri(adana, döner, tavuk şiş, kuzu şiş), baklava ve meşrubat yer alıyor.

Fiyat: Kişi başı 95 tl

Çömlek

Çamlıca’da yer alan Çömlek Restaurant’ın kurufasülyesi meşhur.. İftar menüsü ise şu şekilde; çorba, iftar tabağı, ara sıcak, ana yemek (kurufasülye veya etli bir yemek), tatlı ve meşrubat.

Fiyat: Kişi başı 68 tl

Develi (Ataşehir & Kalamış)

Anadolu yakasında Ataşehir, Kalamış ve Tuzla’da yer alan Develi’nin iftar menüsünde; çorba, ara sıcak, ana yemek (et çeşitleri), tatlı, meyve ve meşrubat yer alıyor.

Fiyat: Kişi başı 125 tl

Et-inn

Sahrayıcedit’de yer alan restaurant’ın ister havuz kenarı, ister içeride yeme imkanları yer alıyor. İftar menüsü; serpme kahvaltı, çorba, ara sıcak(su böreği, kuru patlıcan dolması), salata, ana yemek(kuzu tandır, sebzeli kebap, döner, tavuk külbastı) tatlı tabağı, limitsiz meşrubat içeriyor.

Fiyat: Kişi başı 95 tl

Hatay Gurme

Anadolu yakasının en sevdiğimiz yöresel restaurantlarından olan Hatay Gurme’de adından da anlaşılabileceği üzere Hatay mutfağı mevcut. İftar menüsünde; İftariyelik, serpme meze (humus, sarma içi, yoğurtlu sakız murcu, salata), yöresel çorba, ara sıcak (kaytaz böreği, kuyruklu oruk, aşur), ana yemekler(hünkar beğendi, gurme köfte, kuzu şiş, harbiye usulü piliç ızgara), tatlı, meşrubat yer almaktadır.

Fiyat: Kişi başı 90 tl

Kaşıbeyaz Watergarden

Kaşıbeyaz’ın iftar menüsünde; iftariyelik, çorba, başlangıç(börülce piyazı, şakşuka, yoğurt, turşu, antep peyniri), salata, çiğ köfte, ara sıcak(börek, fındık lahmacun, içli köfte), ana yemek(adana kebap, döner, piliç şiş, tandır), tatlı ve limitsiz meşrubat yer almaktadır.

Fiyat: Kişi başı 150 tl

Nakkaş Kebap

Nakkaş kebap ramazan menüsü; çorba, iftariyelik, mezeler (turşu, cacık, söğüş, salata, ezme, patlıcan salatası, çiğköfte), ara sıcak (içli köfte, fındık lahmacun), ana yemek (karışık et tabağı-adana kebap, patlıcanlı kebap, tavuk şiş, kuzu şiş), tatlı, içecek yer almaktadır.

Fiyat: Kişi başı Nakkaştepe şubesi için 110tl, Çekmeköy-Erenköy-Göztepe-Selamiçeşme Şubesi için kişi Başı 90 tl

Mabeyin

Mabeyin Restaurant iftar menüsü şu şekilde; iftariyelik, başlangıç (çorba, zeytinyağlı, çiğ köfte, domates soslu patlıcan, fındık lahmacun, salata, yoğurt, su böreği), ana yemek (terbiyeli kuzu şiş, acılı kıyma kebabı, kuzu pirzola veya tandır veya döner), limitsiz meşrubat, tatlı

Fiyat: Kişi başı 120 tl

Nazır Restaurant (Mihrabat Korusu)

İftar menüsü: çorba, iftariyelik, lübnan mezeleri, ara sıcaklar (etli pazı dolması, peynirli pirinç topları, muska böreği), ana yemek (tas kebabı, kuzu tandır, tavuk tas kebabı, ızgara köfte), tatlı ve meşrubat

Fiyat: Kişi başı 110 tl

Ouzo

Genel olarak alkollü olarak bildiğimiz Ouzo’da manzara eşliğinde Ramazan da güzel oluyor. Burada birden fazla iftar menüsü seçeneği var.

Fiyat: Kişi başı Beykoz menüsü 155 tl, Beylerbeyi menüsü 155 tl, Salacak menüsü 140 tl

Sahan (Ataşehir & Kalamış)

Sahan’da iftar menüsü şu şekilde, iftariyelik, çorba, salata, çiğköfte, antep dolma, ara sıcak (içli köfte, kalem böreği), kebap çeşidi (günlük değişebilmektedir), tatlı ve meşrubat

Fiyat: Kişi başı 95 tl

Midpoint

Her yerde bulunabilecek, daha sık gidilen restaurantlardan biri Midpoint. Bağdat caddesi Buyaka, Fenerbahçe, Akasya, Palladium, Watergarden, İstmarina ve Piazza AVM şubeleri var.

Grill Branche

Ataşehir Watergarden’daki bir diğer restaurant Grill Branche.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön