İstanbul Avrupa Yakası Cafeler

istanbul’da  Cafeler..Hepimiz bir nefes almak istediğimizde kendimizi bir cafeye atıyoruz. Bazen sohbet muhabbet, bazen tek başımıza kafa dinlerken, bazen çalışırken farklı bir yerde olmak iyi geliyor. Biz her zaman aynı yere cafe ye gitmektense farklı yerler keşfetmeyi çok seviyoruz. Keşiflerimizdeki favorileri sizlerle paylaşmak istedik, sizin de böyle keşifleriniz varsa lütfen bizimle paylaşın:)

Ara Cafe

İstiklal’in klasiklerinden olup Ara Güler’in mekanıdır, giderseniz karşılaşma şansınız çok yüksek.. Kahve içip sohbet edebileceğiniz, dinlenebileceğiniz bir cafe..

Aşşk Kahve

Boğazın güzellerinden olur kendisi, tatlılarıyla nam salmıştır..Biz girişini bulmak için çok zaman kaybettik ancak nihayet bulduk:)

Backyard

Özellikle sıcak havalarda hem İstanbul’u tepeden izlemek hem de kaliteli güzel bir mekan da olmak istediğinizde kendinizi atabileceğiniz mekan..

Bebek Kahve

Bebek’in simgelerinden olan, en kalabalık mekanlardan biri, konumu güzel ve türk kahvesi eşliğinde sohbet edebileceğiniz bir mekan..

Bebek Koru Kahvesi

Manzarası ortamı güzel, adının kahve olduğuna aldanmayın menüsü de güzel bir cafe daha..

Cafe Read

Grand Tarabya otelinin alt katında bulunan Cafe Read manzarası, sakinliği ve kaliteli bir cafe olması ile bize kendini sevdirenlerden..

Cha’ya Galata

Moda’da şubesi olan mekan çaylarıyla özellikle beyaz çayıyla meşhur, ancak bizim damak tadımıza çok uymadı.. Galata’ya yolunuz düşerse uğrayabilirsiniz..

Dem

Onlarca çay çeşidini bulabileceğiniz tatlı sevimli bir cafe.. Çayların fiyatı normalin biraz üzerinde ancak denemeye değer..

Emek Cafe

Yeniköy’ün eskilerinden, deniz kenarında sıcacık bir mekan..

Grandma

Tatlı menüsü enfes, o açık büfe de görünce içimiz gidiyor, Nişantaşı’nın en sevimlilerinden..

Karabatak

Karaköy’deki favorilerimizden kendisi, sokakta oturup hem gelen geçeni izleyip hemde sohbet edebileceğiniz güzel bir yer..

Kronotop

Cihangir’in güzel ve şirin kahvecisi, deneyin pişman olmazsınız.

Kruvasan

En sevdiğimiz desek yeridir, geç kalırsanız kruvasan bulamazsınız.. Butik ancak müdavimi çok olan her gün tatlı menüsü değişen saatlerce oturup sohbet edebileceğimiz mekan..

Lokal Bebek

Bebek’in yenilerinden olur kendisi, akşamları müzik biraz yüksek ses oluyor ancak gündüz tam oturmalık ve muhabbet etmelik bir mekan..

Lucca

O bir klasik,  yemek yiyin, ister kahve, ister kokteylerinden için sizi pişman etmeyecek mekan, evet bazen aşırı kalabalık oluyor. ancak İstanbul’un kalbidir kendisi:)

Mangerie

Bebek’in güzelliklerindendir Mangerie, yemekleri de kahvaltısı da muhteşem.. İstanbul’da yaşıyorsanız mutlaka en az bir kere gitmeniz gerekenlerden..

Moc

Bir çok yerde şube açan Moc da, favorimiz Nişantaşı.. Hayvansever cafe olmasıyla meşhur ve amacınız güzel bir kahve ise denemenizi tavsiye ediyoruz.

Molka cafe bistro

Yine yeniköy’den güzel sohbet muhabbet edebileceğiniz şirin bir yer daha..

Petra Roasting Co.

Gerçekten güzel bir kahve içmek istiyorsanız şubeleri Gayrettepe, Nişantaşı ve Kanyon da yer alan alışkanlık yapan bir mekan..

Press Karaköy

Güzel kahve içmek isteyenler için Karaköy’de bir adres de bizden:)

Sade Kahve

Rumeli hisarının sevimli kahvelerinden biri, yürüyüş yaptığınızda bir türk kahvesi molası vericek yada denize karşı sohbet muhabbet edebileceğiniz yerlerden..

Selamlique

Türk kahvesi müdavimiyseniz, Türk kahvesini dünyaya tanıtmaya çalışan sahibi de Caroline Koç olan cafe.. Kanyon, Ahmerkez, City’s ve Zorlu Center gibi alışveriş merkezlerinde ve yeni şubesiyle artık Bebek de..

Spada

Tatlı, minik ve güzel kahveleri olan bir yer arıyorsanız işte en sevdiklerimizden biri daha.. Nişantaşı’nda yer alan spada tam bir yeni nesil kahve dükkanı..

Sunday

Biraz kalabalık bazen sıra beklenilen bu güzel cafe Nişantaşı’nda..

The House cafe

Eskilerden olur kendisi, Kanyon, İstinye Park gibi avm’lerde olduğu gibi , Nişantaşı’nın da başköşesinde yer alıyor. Bizim favorimiz ise Ortaköy’deki şubesi..

Voi Nişantaşı

Nişantaşı’nın kalabalığından yorulduğunuzda kahve içip dinlenebileceğiniz bir mekan daha..

Yeniköy Kahvesi

Yeniköy’ün güzel sıcak mekanı, hem manzarası hemde bahçesi çok hoş..Nedense bize eski İstanbul’u anımsatan cafe:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön