Avrupa Yakası İftar Mekanları

Anadolu yakası iftar mekanları yazımızdan sonra biraz geç de kalsak avrupa yakası iftar mekanları yazımızı da nihayet yayınlıyoruz. Avrupa yakası aslında mekan sayısı olarak anadolu’ye göre çok daha fazla. Biz ramazan için iftar menüsüne sahip, beğendiğimiz yerleri delirledik. Umarız sizlerin de hoşunuza gider.. Hayırlı Ramazanlar diliyoruz herkese..

Hamdi Restaurant

Eminönü, Şişli ve Pera’da şubesi bulunuyor, asıl yeri Eminönü tabiki..  Pera’dakinde iftar menüsü yok. Bu sebeple hem havalar da güzelken Eminönü’ne gitmenizi tavsiye ederiz.

Fiyat: Kişi başı 125 tl


Kaşıbeyaz

Florya ve Yeniköy’de şubeleri var. Yeniköy’dekinin manzarası herkes tarafından beğeniliyor. Florya’daki şube 1987’de açılmış, sanırım bu yüzden Avrupa yakasında oturanların aklına ilk önce burası geliyor.

Fiyat: Kişi başı 150 tl

yenikoy-panorama1
kaşıbeyaz florya

Develi

Avrupa yakasında Samatya, Etiler, Florya, Eminönü ve Nişantaşı’nda yer alan Develi’nin  menüsünde; çorba, ara sıcak, ana yemek (et çeşitleri), tatlı, meyve ve meşrubat yer alıyor.

Fiyat: Kişi başı 125 tl

Etiler
Etiler
Florya
Florya
Nişantaşı
Nişantaşı
Samatya
Samatya

Asitane Restaurant

Edirnekapı, Kariye Cami sokakta yer alıyor ve tek şubesi var. Osmanlı saray mutfağı olduğundan diğer restaurantlara göre iftar için daha nostaljik bir seçim olabilir.

Fiyat : Kişi Başı 135 tl


Nezih Kebap & Yuvalama

Rumelihisarın’daki mekanlar genellikle kahvaltıları ile meşhur, Nezih’e kahvaltıya bile gittiğinizde ciğer şiş, fındık lahmacun görebilirsiniz. Burası hem manzarası hem de lezzeti ile favorilerimizden.

Fiyat : Kişi Başı 125 tl


Hünkar Lokantası

Yine osmanlı sofrası sunan bir mekan, Vedat Milör’den de 5 yıldız almış. Özünü korumuş lokantalardan biri, gündüzleri esnaf lokantası olarak işletilmektedir. Nişantaşı ve Etiler şubeleri var.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön