İstanbul Anadolu Yakası Romantik Restoranlar

Kutlama organize etmek istediğimiz zaman genelde en çok vakti nereye gitsek sorusu için harcıyoruz. Arkadaşlara öneri sorup internetten mekan, manzara, fiyat araştırmaları yapıyoruz. Bu sebeple kendi gittiğimiz ve hoşumuza giden mekanları listelemek istedik. Sevgili/Eş ile gitmeye uygun 🙂 anadolu yakasındaki restoranlar listemiz umarız sizin de işinize yarar.

Lacivert

Adres: Anadolu Hisarı Mh., Körfez Cd No:57/A,  34810

İstanbul’un bir çok evlenme teklifi, doğumgünü kutlaması, yıldönümü kutlaması gibi durumlara şahitlik eden biricik mekanımız.. Evet mekan çok romantik, çok güzel manzarası var, bir klasik… Bunlara diyeceğimiz bir şey yok, ancak kendi görüşümüze gelecek olursak bizce 10 yıldızı hak etmiyor. Mekan güzel, romantik ancak lezzet konusunda bizce mükemmel değil. Fiyat konusunda oldukça yüksek yani manzaraya para veriyorsunuz.

Ortalama 2 kişi için fiyat: 450 TL

Lacivert

Villa Bosphorus

Adres: Albay Hüsamettin Ertürk Sokak No:13 Çengelköy

Burası bizim favorilerden hem manzarası hem lezzeti bizce çok güzel, mezeleri çok başarılı. Buranın 2 şubesi var, biri Beylerbeyi diğeri Çengelköy.. Bizim favorimiz Çengelköy, neden derseniz buranın kumsalı var ve kumsalda dalgalar masanıza vurarak yemek yiyorsunuz..

3 farklı fix menüsü var.

Ortalama 2 kişi için fiyat: 350 TL

Villa Bosphorus

Cafe de Paris

Adres: Plaj Yolu, 25, 34740 Suadiye

Cadde tarafına gitmek istiyor ve şık ve manzaralı bir yer tercih istiyorsanız burası sizin için uygun bir yer olacaktır. Ayrıca yemekleri de oldukça lezzetli.. Cadde’nin en şık mekanı diyebiliriz.

Fix menü (salatacafe de paris soslu bonfile yada tavuk, sınırsız kızarmış patates) 85 tl.

Ortalama 2 kişi için fiyat: 250 TL

Cafe de Paris

Bridge Restaurant

Adres: Nakkaştepe Yolu Baba Nakkaş Sokak No:56 Bağlarbaşı 34632

Bu restaurant oldukça uzun zamandan beri varolmasına rağmen bizce hala birçok kişi tarafından keşfedilmemiş bir yer. Bridge restaurant’ın düğün, nişan gibi etkinliklerin de yapılabileceği farklı bölümleri mevcut. Yemekleri gerçekten lezzetli, garsonlar oldukça ilgili, manzara zaten mükemmel ve bizce fiyat performansı en iyi mekanlardan biri burası..

Ortalama 2 kişi için fiyat: 200 TL

Bridge Restaurant

Trattario da Rosario

Adres: Kalfaçeşme sokak No:22 Koşuyolu

Koşuyolunun en güzeli, en romantiği, en sevimlisi, en italyanı.. En sevdiğimiz mekanlardan, yemekleri ve mekan çok güzel.. Gidin pişman olmazsınız.

Ortalama 2 kişi için fiyat: 200 TL

Trattario da Rosario

Kız Kulesi Restaurant

Adres: Salacak Üsküdar

İstanbul’un simgesi olan Kız Kulesi, restaurant olarak baktığınızda gerçekten hayal kırıklığı.. Uzaktan da içindeyken de manzara süper..  Ancak hem lezzeti hem de mekan işletmesi oldukça zayıf ve fiyat/lezzet performansı bizce çok kötü.. Gerçekten buraya yazık oluyor..

Ortalama 2 kişi için fiyat: 450 TL

Kız Kulesi Restaurant

Moda Teras

Adres: Moda Mektebi Sokak No:1 Moda / Kadıköy

Moda’nın klasikleri arasında yer alan Moda Teras akşam yemeği için oldukça manzarası güzel, ancak ortam olarak nedense biraz zayıf kalıyor.  Lezzetler çok başarılı değil.

Ortalama 2 kişi için fiyat: 150 TL

Moda Teras

 

 A’jia Restaurant

Adres: Halide Edip Adıvar Cad.No:27 34810 Kanlıca

Anadolu yakasının en sevdiğimiz otellerinden biri olan A’jia gerçekten çok mu çok güzel, manzarasına doyum yok, lezzetleri için beklentinizi yüksek tutmayın.. Eğer özel bir yıldönümü kutlaması falan ise yemeğinizi yiyin, kalma şansınız varsa kalın sabahında o güzel manzara ile uyanın 🙂

Ortalama 2 kişi için fiyat: 350 TL

A’jia Restaurant

Waterfront Restaurant – Sumahan

Adres: Sumahan on the Water Kuleli Caddesi No:43, Çengelköy

Günbatımında muhteşem bir manzara ile şarabınızı yudumlamak istiyorsanız, aynı zamanda sakin ve nezih bir ortam arayışındaysanız oldukça doğru yerde olacağınız bir yer burası..
Ortalama 2 kişi için fiyat: 250 TL
Waterfront Restaurant – Sumahan

Kalpazankaya Restaurant – Burgazadası

Adres: Kalpazankaya Yolu Sokak No:42 Burgazada – Adalar

Yıllarca burayı duyup ancak birtürlü gidemeyenlerdendik, rezervasyonsuz sakın gitmeyin özellikle yaz aylarında ve haftasonu gidecekseniz hatta 2 hafta öncesinden mümkünse yaptırın..Bazı günler tandır çıkıyor oldukça lezzetli, gün batımını mutlaka izleyin erken gidin:)

Ortalama 2 kişi için fiyat: 180 TL

Kalpazankaya Restaurant – Burgazadası

One Response

  1. Merhabalar,

    Bloğunuzu merakla takip ediyorum. Sizden bir ricam olacak mart 2018 de yapacağımız Roma-Floransa-Venedik-Milano gezisi için bir gezi rehberi yayınlayabilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön