Londra Gezi Rehberi – Alışveriş

ALIŞVERİŞ:

  • Harrods: Londra denilince akıllara meşhur Dodi El Fayed’in mağazası Harrods geliyor. Güzel mi evet kesinlikle çok güzel, pahalı mı evet kesinlikle pahalı, alışveriş yapmasanız da gidin görün, havasını soluyun diyoruz:)
  • Primark: Londra’da en sevdiğimiz mağazalardan biri, hem ucuz hem çok güzel gidin bol bol alışveriş yapın diyebileceğimiz bir yer.

  • Forbidden Planet: Çizgi roman mağazası, eğer figür, konsol,bilgisayar oyunu gibi şeylere merak duyuyorsanız mutlaka gidin biz çok sevdik.. Fiyatlar ucuz değil ancak özellikle figürler Türkiye’ye göre birazcık daha uygun..
Forbidden Planet
  • Radio Days: Londra’nın en iyi vintage dükkanlarından biri olan Radio Days‘de hiçbir yerde bulamayacağınız şapkalar, kıyafetler, paltolar, kitaplar, lambalar ve daha birçok farklı şeyi bulmanız mümkün. Dükkanı işleten abimiz ile de keyifli ve güler yüzlü bir sohbet içine girebilir, enfes müzikler eşliğinde ağzınız açık bir şekilde dükkandaki ürünlere göz atabilirsiniz.
  • Selfridges: Harrods’tan sonraki en büyük alışveriş merkezidir.
  • Notting Hill: Batı Londra’da yer alan, kozmopolit bir nüfusa sahip Londra’nın prestijli semtlerinden biri. Semt, adını her yıl Ağustos ayında düzenlenen “Notting Hill Festivali”, ikinci el giysi ve antika eşyaların satıldığı “Portobello. Road Market” olarak bilinen sokak pazarı ve 1999 yılı yapımı “Notting Hill” filmiyle duyurmuştur. Büyük Victoria evleri ve pahalı restoranlarının yanı sıra özel butikleriyle bir moda semti olarak bilinmektedir.
  • Portobello Road: Nothing Hill bölgesinde yer alan Portobello Sokağı her cumartesi günü Londra’nın en büyük ve kalabalık pazar yerlerinden biri haline geliyor. Portobello Pazarı’nda yiyecek, içecek, eski kıyafetler ve eşyalar, antik pazarları, plaklar, kasetler, kitaplar başta olmak üzere binlerce farklı ürün sergilenir. Oraya kadar gitmişken The Hummingbird Bakery’den bizim için de tatlı yemeyi unutmayın.
  • Hamleys Toy Store: Dünyanın en eski ve en büyük oyuncak mağazası. 7 katlı bir mağaza, içerisine girince hiç çıkmayabilirsiniz 🙂
  • M&M’s World: M&M’s daha fazla ne olabilir ne üretilebilir dediğiniz yer, M&M’s’e ait herşey burda, tabiki şekerler de dahil:) Alışveriş yapmasanız da gidin o rengarenk dünyanın havasını soluyun:)

Konuyla ilgili diğer yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön