Paris Gezi Rehberi – Alışveriş

“Paris’de alışveriş”, evet hepimizi etkileyen Paris denilince akıllara gelen elinde ünlü markaların poşetleri ile sokaklarda gezen, cafelerde oturan şık kadınlar ve şık erkekler.. Paris dünyanın en güzel şehirlerinden biri aynı zamanda da Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden biri 🙁

Paris denildiğinde akıllara gelenlerden bir tanesi de moda.. Dünyanın en iyi markalarını bulabileceğiniz aynı zamanda bir çok küçük tasarım butiklerini görebileceğiniz bir yer.. Champs de Elsyees’de Louis Vuitton önünde uzun kuyruklar görürseniz şaşırmayın, bedava mı dağıtıyorlar diye aklımızdan geçirmedik değil 🙂 İçeri resmen sırayla girebiliyorsunuz paranla rezil olmak bu olsa gerek 🙂

Öncelikle hediyelik eşya her yerde bulabilirsiniz ancak ara sokaklardakilerden almanızı tavsiye ediyoruz, özellikle Champs de Elsyees üzerinden alırsanız gerçekten aynı eşyaları çok daha pahalıya almış olacaksınız.

En ünlü alışveriş merkezi Galeries La Fayette‘dir. Bir çok tasarım ürünü burada bulabilirsiniz. Alışveriş yapmasanızda gidin alışveriş merkezinin içindeki cam kubbeyi bir görün dolaşın diyoruz..

Bunun dışında Au PrintempsLe Bon Marche de alışveriş merkezi olarak gezilebilecek yerlerdir. Yok ben pazar severim diyorsanız aşağıdaki pazarlara gidebilirsiniz;

Marche de la Bastille: Perşembe ve Pazar günleri olur. Sebze, meyve, peynir, giyecek bulabilirsiniz.

Marche Aux Puces St Ouen: Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri açıktır, antika pazarıdır. Dünyanın en ünlü pazarlarındadır.

Marche d’Aligre: Pazartesi hariç her gün açıktır. Sebze, meyve gibi yiyecekleri bulabilirsiniz.

Paris’de nerden ne alınır kısmına gelecek olursak öncelikle her yerde eyfel kulesi objeleri satan yerleri göreceksiniz. Hediyelik eşya olarak tercih edebilirsiniz. Biz Paris’den metal bir eyfel kulesi aldık ancak aynısından bizim Tahtakale’de de satıldığını sonradan gördük:) Bunun dışında eğer modayı seviyorsanız Paris’in küçük butiklerine mutlaka girin ve kendinize anı olarak bir kıyafet alın. Biz yine burdan deri eldiven satın almıştık çok da güzel ve farklı bir tasarımı vardı.

Onun dışında alabileceğiniz her şey aslında Türkiye’de de olduğundan açıkcası biz giysiden ziyade  yurtdışından değişik yiyecek/içecek şeyler almayı seviyoruz. Türkiye’ye gelirken fransız peyniri aldık, vakumlu olduğundan bozulmadı. Peynirleri biraz ağır gelebilir özellikle kokusu oldukça ağır ancak farklı peynirleri mevcut, denemenizi öneriyoruz.. Ek olarak da bolca şarap alabilirsiniz. Alacağınız şaraplar gerçekten çok kaliteli ve fiyatları çok uygun. Satın almak için marketleri tercih edebilirsiniz. Marketlerde hem fiyatları daha uygun hem de daha çok çeşit bulabiliyorsunuz..

Paris ile ilgili diğer yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön