Paris Gezi Rehberi – Konaklama

Paris oteller konusunda oldukça zengin bir şehir, en çok turist çeken şehirlerden biri olduğundan otel sayısı çok fazla ve çok yoğun. Paris otelleri her bütçeye hitap eden cinsten, çok fazla seçeneğiniz mevcut. Onlarca ultra lüks otelin yanı sıra küçük pansiyonlar da bulabilirsiniz. Konaklama için seçeneğiniz bütçenize göre değişebilir.

Paris 20 farklı bölgeden oluşuyor ve ulaşım konusunda fiyatlar bölgeden bölgeye yolculuklara göre değişmektedir. Otel seçimlerinizde bunu dikkate almanızda fayda olacaktır. Otellerin fiyatı ucuzladıkça şehir merkezinden uzaklaşabiliyor. Bir çok yerde duyduğunuz gibi oldukça tehlikeli bir şehir ve her bölgesi güvenli değil özellikle seçiminizi yaparken bunu da dikkate almanızda fayda var.

Bunun dışında eğer ucuz bir otel buldum ancak şehrin biraz dışında diye seviniyorsanız yol parasını da mutlaka işin içine katın çünkü bildiğiniz üzere Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden ve ulaşım da bu pahalılığa dahil.. Geç saatlerde otelinize dönerken trenlerden tedirgin olabilir, taksiyle dönmek zorunda kalabilirsiniz.

1. bölge en pahalı bölge olarak geçiyor. Eğer bütçeniz uygun ise ve lüksü seviyorsanız bizce en mükemmel tercih sizler için Shangri-La Hotel ve Four Seasons Hotel George V Paris olacaktır. Four Seasons Hotel içerisinde Michelin yıldızlı restoran da bulunuyor.

Bunun dışında Holiday Inn Paris Gare de Lyon Bastille merkezi ve kısmi olarak ekonomik olabilecek alternatifler arasında. Bunun dışında her yerde olduğu gibi Ibis otelleri burada da mevcut. Standartlarını bildiğiniz bu otellerde de konaklama yapabilirsiniz. Ibis otellerinin fiyatlarının çok uygun olduğu Ibıs Budget oteli de mevcut, ancak booking.com‘da bu otele ulaşamıyorsunuz. Buradan  ulaşabilirsiniz. Ancak otelden beklentiniz sadece yatak ve tuvalet olduğu durumda bu otele başvurun yoksa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. 🙂

Paris – ibis

Diğer konaklama alternatifleri için linkten  faydalanabilirsiniz.

Paris Gezi Rehberi - Konaklama
Paris Gezi Rehberi – Konaklama

Paris yazılarımız:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön