Phuket Gezi Rehberi – Gezi Planı

Phuket için size en az 1 hafta gerektiğini düşünüyoruz. bu bir haftayı dolu dolu nasıl geçirebilirsiniz konusunu ise aşağıdaki Phuket Gezi Planı yazımızı çıkardık.. Umarız faydalı olur..

Phuket

1.gün

İlk gününüzü sizi çok yormamak adına biraz yakın çevreyi keşif yaparak geçirmenizi istedik. İlk durak Patong.. Öncelikle Phuket’in en hareketli sahili olan Patong’da gündüz  denize girerek geçirebilirsiniz, akşamüstü  öncelikle Jungceylon, Banana walk alışveriş merkezini gezmeli, sahil boyunca yürüyerek Phuket Hard Rock Cafe’de biranızı içebilirsiniz. sonrasında ise masaj yaptırabilirsiniz.. Akşam yemeğinizi sahildeki restoranlarda yiyebilir. Akşam ise Bang La Road’ da dolaşarak ve eğlenerek geçirebilirsiniz.

2.gün

Patong’da dolaşırken her yerde yat turları görüyor olacaksınız. Bu turlarla Phi Phi adasında gidebilirsiniz. Bu tur tüm günününü alıyor olacaktır.

3. gün

Bir gün önce oldukça yorulduğunuzu düşünerek 3. gününüzü Phuket sahillerini gezerek ve denize girerek geçirebilirsiniz. Kata Beach, Karon Beach, Freedom Beach doğrultusunda ilerleyebilirsiniz. Akşamında ise mutlaka gitmenizi tavsiye edeceğimiz Fantasea var. Show konusunda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz ancak o atmosferi mutlaka görmelisiniz.

4.gün

4. gün yine bir ada tavsiyemiz var, yine alacağınız tur ile birlikte James Bond adasına gidebilirisniz. Bu tur da tüm günününüzü alıyor olacaktır.

5. gün

Evet 5. gün denize biraz ara veriyor ve sizi Big Buddha, Wat Chalong Tapınağı ve fil safarisini tavsiye ediyoruz.

6. gün

Sabahtan denizinize girebilir, öğleden sonra Phuket town’a gidebilirsiniz. Phuket town’da ne var derseniz yapacak çok fazla birşey yok ancak görmekte fayda var. Çünkü şu ana kadar gezdiğiniz yerler daha çok turistik yerlerdi oysaki burada yerli halkın yaşam alanını görmüş oluyorsunuz. Akşamında ise Siam Niramit gösterisine gidebilirsiniz.

7. gün

Evet son gün için diğerleri kadar meşhur olmasa da Racha ve Coral Beach’leri görmeye yine tekne turları ile gidebilirsiniz.

 

Phuket yazılarımız:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön