Phuket Gezi Rehberi – Gece Hayatı

Dünya da gece hayatı denilince akıllara ilk gelen yerlerden biri Tayland.. Tayland gece hayatı ile ilgili eminiz duyduğunuz çok şey var, Phuket gece hayatı, duyduklarınızın sadece bir kısmını yansıtıyor. Tayland’ın diğer şehirlerine göre daha normal denebilecek düzeyde… Tabi ki bizlere göre çok fazla aykırı bir tarzı olduğu kesin 🙂

Phuket – Patong Beach

Phuket’de gece hayatının kalbi Patong’da Bangla Road’da atıyor, burası gerçekten geceleri inanılmaz kalabalık oluyor, burada yürürken bir çok bar görüyor olacaksınız, vitrinlerde dans eden kızlarla karşılaşacaksınız, hatta biraz Amsterdam’daki Red Light District’i anımsıyor olacaksınız. Phuket’de her yerde görebileceğiniz Lady Boy’lar mevcut, bunları gerçek kızlardan ayırmanız pek mümkün değil.. Cadde üzerinde para karşılığı fotoğraf çektiriyorlardı, biz  de gitmişken anı olsun diye bu fotoğrafı çektirdik 🙂

Phuket – Ladyboy

Bangla Road üzerinde yürürken sizi rahatsız edecek bir diğer şey ise seyyar satıcılar.. Caddede yürürken adamın biri omzumuza bukalemun koydu, çünkü insanlar ladyboy dışında bukalemun, yılan vs gibi hayvanlarla da para karşılığı fotoğraf çektiriyor. Seyyar satıcılar  da turistler fotoğraf çektirsin diye yürürken aniden omzunuza elinize bu hayvanlardan koyabiliyor. Evet gerçekten rahatsız edici bir durum..

Bildiğiniz gibi Tayland seks turizmi ile meşhur, Phuket de bunu yansıtıyor. Yine yürüyüş esnasında elinize broşürler sıkıştıracak ve sizi ping-pong showlara çağıracaklar.. Bu showlar pornografi içerdiğinden eşinizle ya da kız arkadaşınızla gittiğinizde biraz can sıkıcı olabiliyor.. Ancak bir bara gidip oturduğunuzda bir sıkıntı yaşamazsınız. İçkinizi içip, eğlenip çıkabilirsiniz. Açıkçası biz bu durumlardan çok rahatsız olmadık. Ancak gidip çok eğlendiğimizi de söyleyemeyiz. Phuket’e gitmişken gidilmesi gerekir diye düşünüyoruz..

Phuket – Gece Hayatı

 

Phuket – Moulin Rouge

 

Patong’un en meşhur barı Tiger bar, zaten gittiğinizde en çok dikkat çekenin de o olduğunu görüyor olacaksınız. İçerde farklı barlar mevcut, barda oturup içkinizi içebilirsiniz. Ancak kafanızı kaldırdığınızda yine barda sutunlarda kızların dansettiğini göreceksiniz 🙂 Bunun dışında yine kalabalık olduğunu gördüğümüz moulin rouge, pink barlarını gördük..

Bunun dışında Patong’da Bangla Road’da yürürken girdiğimiz bir sokakta aşağıda resimde de görebileceğiniz barlarla karşılaştık, sokakta insanlar içkisini içiyor sohbet ediyordu, burası da oldukça hoşumuza gitti..

Phuket – Gece Hayatı
Phuket – Gece Hayatı

 

Bunun dışında yine gece kamyonla dolaşıp hoparlör ile sizi box maçına davet ediyorlar. Bu da bize çok ilginç gelmişti, anlam verememiştik, ancak Tayland’ın en ünlü sporu da Thai Box.. Bu sporu izlemek isteyenler de yine gece bu davete katılım gösterebilirler, biz gitmeyi tercih etmemiştik..

Phuket yazılarımız:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön