Phuket Gezi Rehberi – Yeme&İçme

Phuket’in yeme&içme konusunda sıkıntılı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.. Etrafınızda bir çok kişi uzakdoğu’ya gittim, aç kaldım hiçbir şey yiyemedim diyebilir. Uzakdoğu mutfağı bildiğiniz üzere biraz bize yabancı, ancak Phuket yeme&içme olarak en rahat olabileceğiniz yerlerden biri, çünkü çok fazla turist geldiği için tüm dünya mutfakları mevcut durumda, döner dahil 🙂 İlginç yemekler yok mu, var tabii ki.. Markette kurutulmuş tırtıl mı ararsınız, ızgara böcekler mi… Onlar da var …  Tercih meselesi, denemek isterseniz ve mideniz kaldırırsa neden olmasın? 🙂

Phuket’in o eşsiz güzellikte suları olduğundan yeme& içme konusunda tam bir balık cenneti, deniz ürünleri ile meşhur ve gerçekten inanılmaz lezzetli.. Türkiye’den de fiyatları çok uygun.. Kalamar, ıstakoz, karides, yengeç… çeşit çeşit balık deneme şansınız var. Özellikle yengeç mutlaka denemeniz gerekenler içerisinde, gerçekten çok lezzetli bir eti var..

Phuket – Yengeç
Phuket – Deniz Ürünleri

Balıkları çok taze ve lezzetli olduğundan sushileri de aynı şekilde çok güzel, sushi yapan bir çok restoran var, biz jung ceylon alışveriş merkezinde yer alan bir restoranda yemiştik, sizler de orada deneyebilirsiniz. Bunun dışında Fantasea’ye gittiğimizde orada da havyarlı sushilerden bol bol yeme şansımız olmuştu.

Phuket – Sushi

Biz gittiğimizde neredeyse her gün deniz ürünü yiyor ve farklı lezzetler tadıyorduk. Tabi bir yerden sonra artık sıkıldık ve biz de fast food a yöneldik 🙂 Fast food olarak KFC, Mc Donald’s gibi bilindik yerler mevcut, fiyatları normal, menüleri Türkiye’deki ile aynı, lezzetleri de bizce aynı.. Banana walk içerisinde bulabilirsiniz.

Yine dünyanın bir çok yerinde yer alan Hard Rock Cafe de Patong’da yer alıyor ve burada da hamburgerinizi yiyip, biranızı içebilirsiniz, her yerde bulabileceğiniz standart bir lezzet sizi bekliyor olacaktır.

Deniz ürünü dışında restoranlarda tavuk, et gibi bir çok bildiğiniz ve yiyebileceğiniz lezzet var. Özellikle soslu olanları deneyebilirsiniz. Tatlı-ekşi soslu tavuk, teriyaki soslu tavuk/et gibi bir çok alternatif var. Tavuk ve etin yanında ise lapa şeklinde bir pilav geliyor, tabiki yağsız ve tuzsuz, nerede bizim o terayağlı güzel pilavlar:)

Phuket – Yemek&içme

Bunun dışında bir çok yerde karşınıza çıkıcak olan yiyecek satan pazarlar göreceksiniz. Buralarda yerel yemekleri görebilir ve tadabilirsiniz. Kokular inanılmaz ağır geldi bize, çok farklı deniz ürünü ve değişik böcekler mevcut 🙂 Biz bu pazarlara hem old town’da hem de Karon’da rastladık. Özellikle old town’daki pazarın kokusu inanılmazdı kendimizi dışarı zor attık 🙂 Yine de farklı lezzet peşindeyseniz mutlaka uğrayın diyoruz..

Phuket – Yeme&İçme
Phuket – Yeme&İçme

 

Phuket yazılarımız:

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön