Phuket Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

Phuket’de gezilecek yerler arasında genel olarak sahiller, tapınaklar ve adalar mevcut. Burada saray, müze ve galeri çok aramayın.. Burada bir kültür turundan ziyade bir deniz tatili yapıyor olacaksınız. Phuket’de gezilecek yerleri aşağıdaki gibi toparlamaya çalıştık;

Patong Bang La Road: Phuket’in gezilecek yerleri yazısının ilk başında almayı hak eden bir yer, Phuket’in en hareketli caddesi olmakla birlikte cadde üzerinde bir çok bar göreceksiniz. En meşhur bari ise Tiger. Burası tam bir günah merkezi:) Her yerde dans eden kızlar, ladyboylar, değişik (!) showların reklamını elinize sıkıştıran, bukalemun ile sokaklarda gezen insanlarla dolu.. Gerçekten ilginç ve şaşırtıcı bir cadde:)

Patong Hard Rock Cafe: Dünyanın bir çok yerinde yer alan Hard Rock Cafe, Phuket’de Patong sahilinde yer alıyor. Gidip klasik t-shirtlerinden alabilir, biranızı içebilirsiniz.

Jungceylon: Patong’da yer alan bir alışveriş merkezi, gerçekten güzel gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Phuket – Jungceylon
Phuket

Banana Walk: Patong’da yer alan açık alışveriş merkezi, hemen sahilde yer alıyor. Güzel bir market, KFC, McDonalds gibi yerler mevcut.

Big Buddha: Adanın bir çok yerinden görülen büyük buda heykeli gerçekten oldukça heybetli.. 25,25 mt uzunluğunda yer alan bu heykelin olduğu yerde aynı zamanda tapınak da yer alıyor. Biz buraya giderken taksi kullandık. Eğer üstünüzde şort varsa içeri girerken bir şal veriyorlar ve mutlaka bacaklarınızın kapanmasını  istiyorlar. Big Buddha tepede olduğundan dolayı burada manzara da çok güzel..

Phuket – Big Buddha
Big Buddha

Wat Chalong Tapınağı: Rengarenk ve çok güzel bir tapınak..İ çeride çok fazla heykel mevcut. Gitmenizi tavsiye edebileceğimiz yerlerden..

Phuket – Wat Chalong
Phuket – Wat Chalong
Phuket
Phuket

Phuket Town: Phuket’in merkezi ve yerel halkın yaşadığı Phuket town gerçekten enteresan bir yer, bize biraz Tahtakale’yi anımsattı. Gittiğimizde Phuket’in yerel bir pazarına denk gelmiştik. Ancak girmemizle çıkmamız bir oldu, pazar sadece yiyecek pişiren ve yemek yiyen insanlarla doluydu ve o aldığımız kokunun gerçekten tarifi yok. Burnumuzun direği sızladı desek yeridir:)

Phuket Town

Kata Beach: Kata beach Phuket’in biraz daha güneyinde kalmakla birlikte güzel bir sahil kasabası gibi aslında, dükkanlar ve yemek yiyebileceğiniz yerler mevcut.

Karon Beach: Biz Karon beach’de kalıyorduk ve akşamları otelden çıktığımızda hem yemek yiyebileceğimiz yerler vardı, hem de gündüz kıyafet, hediyelik vs. alabileceğimiz güzel bir kapalı pazarı vardı. Kumsalı da Phuket’in tüm kumsalları gibi güzeldi.

Phuket – Karon Beach

Fil Safarisi: Fillerin üzerinde tur attığınız bir aktivite, ilk başta hevesle binsek de yolda fillerin gitmesi için yapılan işkenceyi gördüğümüzde çok üzülmüştük, bir daha asla diyoruz..

Phuket – Fil Safari

Phi phi Adası: Her yerde görebileceğiniz tekne turlarına katılabilir, gün boyu gezebilirsiniz. Yolda durarak bir çok farklı koyda denize girip rengarenk balıklarla yüzme şansınız oluyor. Aynı zamanda Leonardo Di Caprio’nun beach filminin çekildiği yerdir. Bunun dışında bu turlar sizi Monkey Beach’e de götürüyor ve maymunları sevme ve muz yedirme şansınız oluyor. Bu ada mutlaka Phuket’in olmazsa olmazlarından..

Phuket – Phi phi Adası
Phuket – Phi phi Adası

James Bond Adası: The Man with the Golden Gun filminin bir sahnesinin de çekildiği Phuket’in en güzel adalarından olan James Bond aslında 40’tan fazla adadan oluşuyor.. Bu turda bir çok kayalıklardan geçip, muhteşem manzaralara şahitlik ediceksiniz.

Phuket – James Bond Adas
Phuket – James Bond Adas

Freedom Beach, Racha ve Coral beach yine Phuket’in en güzel beachlerinden olmakla birlikte vaktiniz varsa gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Fantasea: Bunlar dışında Phuket’de farklı tema parklar mevcut bunların en meşhuru Fantasea.. Fantasea aslında fillerin gösteri yaptığı bir show, ancak burada show öncesinde gezebileceğiniz mağazalar, yemek yiyebileceğiniz yerler yapılmış ve bir çeşit tema parkı olmuş.. Fantasea giriş biletlerinde farklı alternatifler mevcut. Öncelikle yemekli ve yemeksiz olarak biletler ayrılıyor. Yemekli seçtiğiniz durumda ise 3 alternatif var, açık büfe yemekli, gümüş yemekli ve gold yemekli olarak biletler mevcut. Biz aldığımız yerin ısrarı ile gold olanı seçmiştik, önce fazla para verdiğimiz için biraz pişman olduk ancak gittiğimizde iyi ki dedik 🙂 Aradaki fark ne derseniz gözlemlerimiz şöyle oldu, öncelikle gold bilet olarak açık büfe alanından geçtik, burası oldukça kalabalık ve insanlar sıkışık bir şekilde oturarak yemek yiyordu, kocaman bir yemek salonu şeklindeydi ve makarna, tavuk gibi bir yemek mevcuttu. Sonrasında gümüş salonun önünden geçerken vayyy dedik ne kadar güzelmiş içerisi 🙂 Burası daha az kalabalık ve deniz ürünleri mevcuttu.. Sonra gold salona geldiğimiz de ise gözlerimize inanamadık 🙂 Gerçekten her yer altın rengiydi ve bir masalın içerisinde gibi hissettiriyordu. Açık büfede sonsuz deniz ürünü vardı, sınırsız yengeç, ıstakoz, sushi, havyar ne ararsanız, sushiyi yanınızda tazecik yapıyor 🙂 Hatta biz Türk olarak kendimizi yemeğe o kadar verdik ki neredeyse show’u kaçıracaktık.

Gelelim show’a, açıkcası biz gold salonda yemek yedikten sonra beklentimiz tavan olmuştu ve show’un yapılacağı salon o kadar ihtişamlı idi ki biz de beklentimizi yüksek tuttuk.. Ancak show fillerin 10 dakika dans etmesini içeriyordu ve bizi hayal kırıklığına uğrattı, üstelik fillerin durumuna da çok üzülerek show’dan çıktık. Show’da fotoğraf çekmek kesinlikle yasak, o yüzden sizinle paylaşamıyoruz..

Phuket – Fantasea
Phuket – Fantasea Gold
Phuket – Fantasea Silver

Biletler için buradan ulaşabilir yada bir çok yerde görebileceğiniz gişelerden bilet alabilirsiniz.

Phuket yazılarımız:

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön