Phuket Gezi Rehberi – Konaklama

Phuket’de otel ayarlamak en kolay aşamalardan biri,  turizm merkezi olduğundan konaklama imkanınız çok fazla ve her bütçeye uygun oteller mevcut. Phuket’de oteller genel olarak başarılı ve Türkiye’deki tatil bölgelerindeki otelleri andırıyor. Phuket’de oteller Türkiye fiyatına göre gayet uygun denilebilecek türden.. Antalya ya da Bodrum’da yapacağınız bir tatilin çok çok altında bir fiyata aynı seviyede bir otelde kalabiliyorsunuz.

Phuket – Konaklama
Phuket – Konaklama

Biz Phuket’de Mövenpick Resort&Spa – Karon Beach otelde kalmıştık ve otelimizden gerçekten çok memnun kaldık. Şiddetle tavsiye edebiliriz. Öğle ve akşam yemeği dahil değildi, ancak restoranında bir çok alternatif mevcut. Yemek konusunda otelde bir sıkıntı yaşamadık, dünya mutfaklarından balık, tavuk, et gibi bir çok seçenek mevcuttu.

Phuket – Konaklama
Phuket – Konaklama

Sabah kahvaltısı ise gerçekten herkese hitap edecek cinstendi, açık büfe ve noodledan, peynire, tropikal meyvelerden, balığa, pancake’e kadar her şey vardı. Burada tropikal meyveler gerçekten çok lezzetli olduğundan, biz kahvaltıda bol bol tropikal meyve yedik, farklı lezzetler tatmaya çalıştık.

Otele girdiğimizde bizi çiçeklerle karşıladılar ve odamıza çıktığımızda da yine odada çok güzel çiçekler, meyveler mevcuttu. Otel, sahilde yer alıyor denize inmeniz 5 dakikanızı alıyor. Üstelik havuzu da oldukça geniş ve güzeldi. Otelin bahçe ve okyanus manzaralı olmak üzere 2 farklı oda tipi, aynı zamanda da villa şeklinde apart binaları vardı, bu binaların havuzları da ayrı idi. Biz okyanus manzaralı olanı tercih etmiştik.

Oteli buradan inceleyebilirsiniz.

Ancak bir daha gidersek Patong’da kalmayı tercih edebiliriz. Patong daha merkezi olduğundan otelimizden memnun kalsak da akşam Patong’a indiğimizde taksi parası veriyorduk. Karon beach Patong’a göre biraz sakin bir sahil.

Bu linkten otellere bakabilirsiniz.

Bunun dışında yine bir daha gidicek olursak kalacağımız otellerden biri de Le Meridien Phuket Otel, bu otelin farkı ne diyecek olursanız şöyle ki; Phuket’de hiç bir otelin kendine özel bir sahili yok. Ancak otellerin önü göz alabildiğine kumsal ve denize girebiliyorsunuz. Le Meridien otelinin ise kendine özel bir koyu var aslında otel komple bir koydan oluşuyor ve denizi de ister istemez özel olmuş oluyor. Otelin hem içi hem de çevresi gerçekten çok güzel.. Bütçe olarak biraz daha yüksek ancak bir daha gitmeye niyetiniz yoksa denemeye değer diye düşünüyoruz.

Phuket yazılarımız:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön