Phuket Gezi Rehberi

Phuket denilince gözümüzde direkt olarak turkuaz rengi meşhur denizi canlanıyor. Gerçekten de o gördüğünüz renkte deniz var ve denizinde  rengarenk balıklarla yüzüyorsunuz.. İnsana sanki bir akvaryumdaymış hissi veriyor.. Resimlerde görmüş olduğunuz denizin renginde hiç bir filtre yok 🙂

Phuket, gerçekten tatil yapmak için mutlaka hayatta bir kere gidilmesini düşündüğümüz şehir.. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bizim ilk uzakdoğu seyahatimiz olmuştu ve  gerek kültürü gerek doğası olarak bize çok farklı gelmişti.. İnsanları gayet sevecen ve ilgili, ancak maalesef ingilizceleri çok kötü ve anlaşmak gerçekten bazen çok zor oldu. İşaret dili ile anlaştık diyebiliriz 🙂

Phuket

 

Phuket güzel sahilleri dışında masajı ile de ünlü, her yerde masaj hizmeti veren dükkanlar  göreceksiniz. Hangisi daha iyidir araştırmasına çok girmenizi tavsiye etmiyoruz çünkü o kadar çok var ki her sokakta belki 10 tane görüyor olacaksınız, o yüzden girin deneyin..

Phuket – Masaj

Tabii ki oteller dışında sokakta gördükleriniz çok temiz görünmeyecek gözünüze, ancak biz yine de 4-5 defa denedik, memnun da kaldık.. Hatta kapının önünde içi balıklarla dolu bir cam akvaryum var ve ayaklarınızı buraya sokup balıkların masaj yapması sağlanıyor:) Açıkcası bize biraz değişik geldiğinden balık masajını denemedik. Ancak masajlar mutlaka denenmeli çeşit çeşit masaj var. Fiyatları da çok uygun 1 saatlik masaja yaklaşık 250 baht veriyorduk, bu da yaklaşık olarak 12,5 TL idi.

Phuket

Bizce burası için 1 hafta yeterli olacaktır.. Phuket’de hem deniz tatili, hem de gezme ile geçecek günleriniz.. Şu ana kadar yaptığınız yurtdışı turlarını unutun, burada koştur koştur bir gezme planınız olmayacak. Çünkü müze, galeri gibi yerler yok. Burada deniz, kum, güneş, masaj ve meşhur tapınaklar var.

Öncelikle Phuket’e gitme mevsiminiz çok önemli çünkü buranın sezonu ocak-şubat, yani bize göre tam tersi.. Yazın ve eylül-ekim gibi giderseniz muson yağmurlarına yakalanıyorsunuz.. Biz eylülde gitmiştik..Hava çok sıcaktı ancak bazı günler bulutluydu denize ve havuza girdik, ancak bir anda bulutlar geliyor ve yağmur başlıyor, hiçbir yerde böyle bir yağmur görmedik 30 saniye içinde sırılsıklam oluyorsunuz.. Yağmurun şiddetinden yağmurda denize girmek ne güzel denize gireyim gibi bir şansınız olmuyor..

Phuket hava durumuna buradan bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön