İngiltere’ de Aşk – Nefret ve Tutkunun Dansı

Roman deyince hele klasik roman deyince sizin de aklınıza Ortaçağ Avrupası mı geliyor? İngiliz edebiyatının en güzel eserlerinden tam anlamıyla bir İngiliz Aşk Romanı. İngiltere’ yi,burjuvaziyi ve tabiki aşkı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir hikaye “İçinde Aşk Saklı”. Orijinal adı ile  “Whitney, My Love”  Şubat 2009’da yayımlanan kitap uzun süre çok satanlar listesinde yeraldı. Türkçe çevirisi Melek Aslı Öztürk tarafından yapılmıştır.

İçinde Aşk Saklı

Babası ile yaşadığı sorunlar  nedeniyle Londra’dan  Paris’e gönderilen Whitney ve etrafındaki birbirinin kopyası kadınlardan sıkılmış bir adam Clayton. Whitney 18 yaşında genç bir kadın, Clayton ise orta yaşlarında bulunan  bir Dük. Paris’ten Londra’ya dönen Whitney elinde bir evlilik anlaşması ile babası tarafından bir Dük’e satıldığını öğrenecektir. Sonrasında hiç de romantik olmayan bir tanışma ve arkasından gelen bazen komik bazen hüzünlü olaylar dizisi.  Yanlış anlamalar, cesur adımlar ile birlikte,  kitapta tam bir düello halinde. Tam bitti dediğiniz yerde tekrar başlayan ve sizi şaşırtan bir öykü. Kitabı okurken şu an kadın hakları adına verilen mücadelenin ne kadar uzun zamandır verildiğini ve hala değişmesi gereken pek çok şey olduğunun farkına varacaksınız.

Judith McNaught bize bir kadın gözünden,  aşk-gurur-tutku üçgeninde bir kadının bir adamı nasıl sevebileceğini ve bir adamın aşk-toplum-ünvan arasında bir kadına aşkını nasıl ispatlayacağını anlatıyor. Clayton aşık olan bir adamın nelere tahammül edeceğini ve bir kadının aşkını bir adama nasıl ispat etmesi gerektiğini gösteriyor. Whitney ise, aşık olan bir adamın nasıl bir kadını çocukmuşcasına büyüteceğini gösteriyor.

Kitabı ilk elime aldığımda açıkcası biraz korkmuştum, çünkü kitap 679 sayfa 🙂 Ama elime aldıktan sonra bırakamadım ve çok kısa sürede okuyup bitirdim. Hikaye çok akıcı ve kolayca zihinde canlandırılabilecek şekilde yazılmış. Bu biz okuyuculara çok büyük bir avantaj sağlıyor, okurken bir yandan da zihninizde filmini izliyorsunuz kitabın.

Kitapta birbirinden farklı ikili ilişki çözümlemelerine şahit olacaksınız. Kadın-erkek, baba-kız, anne-oğul, her çatışmada bir taraf seçeceksiniz. Kitaptaki kurgu çok başarılı ve her olayda net bir şekilde doğru ile yanlışı ayırtedebiliyorsunuz.

Defalarca okunabilecek bir başucu kitabı.

Aşağıdaki link’ten kitaba ulaşabilirsiniz.

http://www.epsilonyayinevi.com/kitap/icinde-ask-sakli.html

Yazarın diğer kitaplarına aşağıdaki link’ten ulaşabilirsiniz.

http://www.epsilonyayinevi.com/search/judith%20mcnaught

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa Dön